Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

23. Transport humanitarny do Ukrainy

Utworzono dnia 31.12.2023

Mija kolejny dzień wojny obronnej Ukrainy przed rosyjskim agresorem. Dwudziesty trzeci - w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transport humanitarny darów z Ziemi Gostyńskiej do Ukrainy dotarł do miejsc przeznaczenia.

23. transport jest adresowany do mieszkańców i służb medycznych, żyjących lub działających w strefie przyfrontowej oraz w tzw. „strefie zero” w Okręgach Chersońskim i Zaporoskim.

Na ten duży transport, obejmujący kilka samochodów transportowych, złożyły się zebrane dary m.in: 10 łóżek medycznych, rolatory, sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami, pampersy, środki okołomedyczne i środki dla osób niepełnosprawnych, środki sanitarne (opatrunki, płyny do dezynfekcji), worki urologiczne, podpaski, prześcieradła jednorazowe oraz  żywność: ponad tona konserw, kawa, kasza, olej, makaron, czekolada, dżemy, także karmę dla psów i kotów oraz przybory i artykuły szkolne dla dzieci.

Dary odebrali wolontariusze ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „SOTA” (plaster miodu) i przewieźli do Ukrainy. Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności wielu instytucji, organizacji i indywidualnych ofiarodawców, m.in. Urzędu Miejskiego w Pogorzeli, Stowarzyszenia „NOE”, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Prezes Fundacji „SOTA” Romas Oleksandr podkreśla: -„Wasze dary i Wasza pomoc są cały czas ważne. A osobiście cieszę się, bo już wcześniej otrzymałem w Gostyniu wyjątkową pomoc, gdy leczyłem się u Was po utracie na wojnie nogi.

Warto przy okazji wspomnieć o losach ambulansu medycznego. Jak przekazuje lekarka Galina Ałmazowa - szefowa przyfrontowej pomocy medycznej - ambulans medyczny podarowany półtora roku temu przez Gostynian i  firmy z powiatu gostyńskiego działa dalej aktywnie i uratował już życie ponad siedmiu tysięcy ludzi. Tyle przeprowadził już interwencji ratunkowych.

Organizatorzy pomocy informują: Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) -  tel. 65 572 75 28; 601 071 487;

Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne, maseczki, rękawiczki jednorazowe, a także koce. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, rybne itp. 

Potrzebne są też generatory prądu.

Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty na zakup darów.

Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000

Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna

 

@PowiatoweCentrumPomocyRodziniewGostyniu

@StowarzyszenieDZIECKO

 

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.