BARDZO PILNE! POTRZEBNA CIEPŁA ODZIEŻ, KOCE, LEKI, ŻYWNOŚĆ

Utworzono dnia 01.12.2022

PILNE! POTRZEBNA CIEPŁA ODZIEŻ, KOCE, LEKI, ŻYWNOŚĆ

3 grudnia rusza kolejny transport charytatywny z Gostynia do Ukrainy. Trafi on bezpośrednio w rejon Bachmutu, w Okręgu Donieckim, gdzie toczą się obecnie najbardziej zacięte walki z najeźdźcą rosyjskim.

Cały transport jest adresowany do osób cywilnych, zamieszkujących w rejonie walk, do dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnościami.

Potrzebne są:

- koce, kołdry, śpiwory

- ciepła odzież, kurtki, czapki, szale, rękawice (nawet robocze), skarpety, buty,

- żywność (każda), makarony, kasza, konserwy, olej, cukier, czekolada

- leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,

- opatrunki, plastry, środki dezynfekujące.

Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do soboty 3 grudnia do godz. 11.00. tel. 65 572 7528; 601 071 487;

Transport organizuje Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Fundacja Charytatywna „KATIUSZA” z Kijowa. Wsparcia udzieliły już Zespół  Szkół Zawodowych w Gostyniu oraz Domy Pomocy Społecznej powiatu gostyńskiego.