Codziennie wieczorem od trzech lat ruszają, by pomagać

Utworzono dnia 26.02.2023

Wiele osób w powiecie gostyńskim ciągle potrzebuje wsparcia. Dla części z nich, zwłaszcza tych, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji, każda, nawet najmniejsza pomoc materialna jest ważna.

By odpowiedzieć na ten ważny społecznie problem, grupa: przedsiębiorca - handlowiec, organizacja pozarządowa i instytucja samorządowa, podjęła współpracę. W jej efekcie codziennie żywność (pieczywo, warzywa, owoce i inne produkty spożywcze) trafia do potrzebujących z gmin Gostyń, Piaski i Pogorzela.

Już od trzech codziennie wieczorem  (od poniedziałku do soboty, a także w niedziele handlowe) wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wyruszaj, by pomagać. Odbierają nadwyżki żywności z danego dnia z gostyńskiego marketu SUPECO i przekazują podopiecznym stowarzyszenia. Żywność trafia też do matek i dzieci oraz do rodzin, które wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Od roku część nadwyżek żywności trafia też do uchodźców wojennych, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatu gostyńskiego.

Wolontariusze informują: - "Ta pomoc jest potrzebna. Są rodziny czy osoby samotne, żyjące na granicy biedy. Byłoby im ciężko bez takiego wsparcia. Ale też dzięki tej pomocy słyszymy: - „Dzięki Wam nie jesteśmy głodni!”  i „Gdyby nie Wasza pomoc, to moje dzieci nie jadłyby bułek czy drożdżówek, bo nas stać tylko na chleb." I dodają: - " Takie słowa to najlepsza nagroda!".

Wolontariusze poświęcają codziennie swój czas, swoje auta i paliwo. Wartość przekazanej w ramach tej pomocy żywności to już ok. 140 000 zł. Wolontariusze pracowali ponad 1000 godzin i przejechali ponad 9500 km. Pomocą objętych jest ponad 100 osób.

Dyrektor PCPR w Gostyniu składa kierownictwu marketu oraz jego personelowi, a także wolontariuszom, odbierającym i rozwożącym żywność, serdeczne podziękowania za tę bezinteresowną postawę i za empatię wobec potrzebujących.

@PCPRGostyn @StowarzyszenieDziecko