Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Humanitarna pomoc - dziewiętnasty transport

Utworzono dnia 15.05.2023
DZIEWIĘTNASTY TRANSPORT HUMANITARNY
????????????
W 455 dniu wojny obronnej Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą (24.05.2023 r.) w godzinach wieczornych zakończył się załadunek dziewiętnastego - w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transportu humanitarnego darów z Ziemi Gostyńskiej do Ukrainy. Na transport złożyły się zebrane dary: m.in. środki opatrunkowe i środki dezynfekujące, materace, odzież, a także żywność: głównie konserwy.
????????????
Transport jest adresowany do osób cywilnych, zamieszkujących w rejonie walk w rejonie Chersonia, w tzw. „strefie zero”, do dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz do rodzin dotkniętych atakami agresora rosyjskiego, a głównie do seniorów i osób starszych, którzy, mimo zamieszkiwania w strefie frontowej, odmawiają opuszczenia swoich domów, które są dorobkiem ich życia.
????????????
Kolejny transport przygotowały wolontariuszki i wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO”, PCPR w Gostyniu i ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Katiusza”. Ci ostatni odebrali też dary i przewieźli do Ukrainy. Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności wielu instytucji, szkół, przedszkoli i indywidualnych ofiarodawców.
????????????
Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Przedstawiciel Fundacji „Katiusza” Vasyl Novodvorsky zaznacza: -„Mimo, że wojna trwa już prawie półtora roku, to Gostyniacy ciągle pomagają napadniętej Ukrainie. Bardzo dziękuję za wszystko!”
????????????
Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) - tel. 65 572 7528; 601 071 487;
????????????
Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, itp.
Potrzebne są też generatory prądu.
Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty.
????????????
Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta
66 2030 0045 1110 0000 0270 9000
Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna
????????????
 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.