Jesteśmy wśród Was

Utworzono dnia 31.12.2023

XXIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesteśmy wśród Was” za nami. Zwyciężyły:  w kategorii dorosłych Sylwia Ziółkowska, a w kategorii dzieci i młodzieży Kinga Szwałek. Wystawa prac pokonkursowych trwa do końca grudnia.

Adresatami konkursu były osoby z niepełnosprawnościami z terenu powiatu gostyńskiego. Celem konkursu była integracja mieszkańców z niepełnosprawnościami powiatu gostyńskiego ze środowiskiem poprzez prezentację ich twórczości plastycznej.

Powitała wszystkich i poprowadziła spotkanie podsumowujące Natalia Hajnsz – Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w PCPR w Gostyniu. W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu uczestniczył Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora. Pogratulował uczestnikom wyjątkowych prac i podziękował opiekunom oraz rodzicom za odkrywanie talentów i pracę nad ich rozwijaniem – „Podziwiając prace na wystawie ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że to prace osób z niepełnosprawnością. To prace wyjątkowe.”

Przewodnicząca jury plastyk Anna Szymańska przyznała, że jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż nadesłane prace były bardzo ciekawe i dojrzałe artystycznie. A, jak zgodnie podkreślali członkowie komisji, wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, co podkreślono w protokole konkursowym. - Dlatego – jak podkreśliła Anna Szymańska – wszyscy jesteście zwycięzcami! Dyrektor PCPR w Gostyniu skierował szczególne słowa uznania dla instruktorów opiekujących się artystami, a Wicestarosta Gostyński podziękował organizatorom, szczególnie paniom specjalistom z Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w PCPR w Gostyniu.

Na tegoroczną edycję spłynęło blisko sto prac wykonanych różnymi technikami na temat „Święta”. Jury w składzie: przewodnicząca Anna Szymańska, Marta Adamek i Natalia Hajnsz dokonało trudnego wyboru.

Do konkursu przystąpiły: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „KASIA”, Stowarzyszenie „Kreatywni”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krobi, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Dom Pomocy Społecznej w Rogowie, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyniu z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Dzienny Dom "Senior+" w Gostyniu oraz osoby indywidualne.

Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła    wystawa nadesłanych prac. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli Janusz Sikora i Natalia Hajnsz.

Konkurs zorganizowały: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie "DZIECKO".

Wystawę prac konkursowych można oglądać w holu PCPR do końca roku.

Laureaci XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy wśród Was”:

1. Kategoria powyżej 18 lat:

1 miejsce: Sylwia Ziółkowska (ŚDS w Krobi)

2 miejsce: praca zbiorowa Jadwiga Hoska i Maciej Lenarczyk (ŚDS w Gostyniu)

3 miejsce: Karol Musiałowski (WTZ w Piaskach)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

- Barbara Banaszak (DDP Senior + w Gostyniu)

- Teresa Czapulak (DPS w Chumiętkach)

1. Kategoria dzieci i młodzież:

1 miejsce: Kinga Szwałek (ZSS w Brzeziu)

2 miejsce: Filip Michałowski (ZSS w Brzeziu)

3 miejsce: Franciszek Stachowiak  (SP nr 1 w Gostyniu)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

- Joanna Małecka (SP nr 1 w Gostyniu)

- Filip Brosz (ZSS w Brzeziu)

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.