Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Jubileuszowy konkurs j. polskiego

Utworzono dnia 05.05.2023
XX POWIATOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
????????????
XX Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych za nami. Finał odbył się 21 kwietnia 2023 r. w siedzibie organizatora konkursu – w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. Współorganizatorem konkursu po raz piętnasty było Stowarzyszenie „DZIECKO”. Szkoły podstawowe z terenu powiatu gostyńskiego zgłosiły 27 uczestników, laureatów eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z dwóch części: wypracowanie i test z nauki o języku.
????????????
Nad przebiegiem konkursu czuwała Powiatowa Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora SP 2 w składzie: Ewa Sobkowiak – przewodnicząca Komisji – nauczyciel języka polskiego w SP nr 2 w Gostyniu; Danuta Szal – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Krobi, Beata Kawczyńska-Konury – nauczyciel języka polskiego w SP nr 2 w Gostyniu i Izabela Gawrońska – nauczyciel języka polskiego w SP nr 1 w Gostyniu.
Po sprawdzeniu wszystkich prac pisemnych i testów i rozszyfrowaniu zakodowanych prac Komisja ustaliła zwycięzców.
????????????
Podsumowanie Konkursu i uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 28 kwietnia 2023 r. Zanim zostały ogłoszone wyniki, uczniowie klas V a i VI b zaprezentowali utwory Beethovena i Brahmsa w aranżacjach na flet i recytację wierszy Wisławy Szymborskiej. Nagrody i dyplomy wręczali Joanna Jakubiak, reprezentująca Starostę Gostyńskiego, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu Waldemar Minta.
????????????
Zwycięzcami Konkursu zostali: Bartosz Pawlak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krobi, który zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło Wiktorii Danielczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, a trzecie Marcie Biskup także ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu.
Tytuł Mistrza Frazeologii zdobył Bartosz Pawlak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krobi. Tytuł Mistrza Ortografii uzyskała Martyna Uzarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu.
Komisja przyznała też dwa wyróżnienia za ciekawe ujęcie tematu. Autorkami wyróżnionych prac są: Anna Smektała ze Szkoły Podstawowej w Krobi i Jagoda Płatek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu.
????????????
Konkurs zrealizowano ze środków SP nr 2 w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz środków Powiatu Gostyńskiego, które „DZIECKO” pozyskało w ramach otwartego konkursu ofert.

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.