Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Podsumowanie akademii nordic walking

Utworzono dnia 19.11.2023

W okresie 20.08.-08.10.2023 r. Sołtys i Rada Sołecka Piasków zrealizowali projekt, którego głównym celem było wdrożenie i promocja Nordic Walking, jako formy rekreacji i zdrowego trybu życia dla jak najliczniejszej grupy mieszkańców Piasków i powiatu gostyńskiego.

Zorganizowano cykl szkoleń prowadzonych na terenie Nadleśnictwa Piaski przez wykwalifikowanych trenerów. Warsztaty obejmowały cztery spotkania, na których uczestnicy nabyli umiejętności techniki chodzenia z kijkami, a tym samym mieli okazję podnieść poziom swojego zdrowia, samopoczucia oraz samooceny.

Nie bez znaczenia była również integracja osób wspólnie uprawiających Nordic Walking. Organizatorom zależało, aby uprawianie tej dyscypliny nie ograniczało się tylko do jednego  spotkania w danym roku.

Wsparciem tego celu, obok wyżej wymienionego cyklu spotkań z trenerami, był zakup kilkunastu par kijków, które będzie można wypożyczać przez cały rok w Piaskach. Szczegóły wynajmu kijków zostaną przedstawione na stronie internetowej Gminy Piaski.

Dodatkowo w celach promocyjnych i edukacyjnych wydano i wydrukowano ulotki o tematyce Nordic Walking, które znalazły się w pakietach startowych uczestników, a część z nich została wyłożona w ogólnodostępnych miejscach w siedzibie CKIB Piaski, gminy Piaski i powiatu gostyńskiego.

W trakcie ostatniego, finałowego spotkania przygotowano dla uczestników ekologiczne medale, poczęstunek oraz loterię nagród ufundowanych przez sponsorów Akademii, zaś Nadleśnictwo Piaski wydało zainteresowanym sadzonki drzewek. Najaktywniejszym osobom, które brały udział w co najmniej trzech spotkaniach, wręczono dyplomy ukończenia szkolenia. Ponadto włączono się w pomoc na rzecz Julki chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Przeprowadzono w tym celu kiermasz książek, można było również nabyć słodkie wypieki. W związku z tym udostępniono puszkę, do której zainteresowani mogli wrzucić dowolną kwotę wsparcia na jej leczenie.

Przedmiotowy projekt został dofinansowany przez STOWARZYSZENIE „DZIECKO” w ramach programu grantów społecznych PGS 2023 Powiatu Gostyńskiego, którego „DZIECKO” jest operatorem.

Poniżej krótkie podsumowanie Akademii Nordic Walking (NW) w liczbach:

- przyznane środki z programu grantów społecznych – 5000 zł,

- zakupione kijki do NW dla mieszkańców gminy Piaski i powiatu gostyńskiego – 15 szt.,

- wydruk i dystrybucja ulotek informacyjnych o NW – 200 szt.,

- liczba odbytych spotkań z NW – 4,

- liczba wykwalifikowanych instruktorów NW – 2,

- liczba uczestników  – 140 osób (frekwencja – ponad 100%),

- najstarszy uczestnik 76 lat, najmłodszy – 6 lat,

- 2 trasy NW:  3,5 km i 10,2 km,

- liczba uczestników na trasie 10,2 km - 22 osoby,

- liczba wydanych bezpłatnie pakietów startowych – 140 szt.,

- liczba wydanych zestawów nagród w loterii – 15,

- wydane sadzonki drzewek – 140 szt.

- środki zebrane na wózek i respirator dla Julki – 2238,47 zł.

 

Sponsorami i partnerami Akademii byli: Nadleśnictwo Piaski, Mondi Piaski, Centrum Kultury i Biblioteka Piaski, Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Kreatywni”, Jan-Mar Piaski, Powiat Gostyń, Gmina Piaski i Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski. 

Więcej informacji oraz zdjęć z Akademii znajdą Państwo w relacjach prasowych na stronie internetowej gostynska.pl, gostyn24.pl, elka.pl oraz na www.facebook.com/MarszPoZdrowiePiaski.

 

Realizatorzy projektu dziękują Wszystkim za wsparcie!

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.