Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Pomoc humanitarna po raz osiemnasty

Utworzono dnia 10.05.2023
OSIEMNASTY TRANSPORT HUMANITARNY
✌️ ???????? ✌️
W 441 dniu wojny obronnej Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą dotarł do miejsca przeznaczenia, osiemnasty - w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transport humanitarny darów z Ziemi Gostyńskiej do Ukrainy.
Transport jest adresowany do osób cywilnych, zamieszkujących w rejonie walk w Okręgu Donieckim (w rejonie Bachmutu), w tzw. „strefie zero”, do dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz do rodzin dotkniętych atakami agresora rosyjskiego, a głównie do seniorów i osób starszych, którzy, mimo zamieszkiwania w strefie frontowej, odmawiają opuszczenia swoich domów, które są dorobkiem i miejscem ich życia.
????????????
Na transport złożyły się zebrane dary: m.in. środki opatrunkowe i środki dezynfekujące, a także żywność: głównie konserwy.
Dary odebrali wolontariusze ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Katiusza” i przewieźli do Ukrainy. Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności wielu instytucji, szkół, przedszkoli i indywidualnych ofiarodawców.
Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Przedstawiciel Fundacji „Katiusza” Vasyl Novodvorsky podkreśla: -„Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak wytrwale pomagają napadniętej Ukrainie.”
????????????
Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) - tel. 65 572 7528; 601 071 487;
Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, itp.
Potrzebne są też generatory prądu.
????????????
Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty.
Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta
66 2030 0045 1110 0000 0270 9000
Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna
 
 
 
 
 
 
 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.