Przygotowują do egzaminu

Utworzono dnia 11.11.2021

Rodzicielstwo jak egzamin - warto się przygotować!

Rodzicielstwo to egzamin, który będzie trwał całe życie!

Przekonanie o tym, że do bycia rodzicem nie trzeba się szczególnie szykować, bo to przychodzi samo z siebie, może skutkować tym, że rodzic nie zrozumie się ze swoim dzieckiem – nie będzie potrafił odpowiedzieć na jego potrzeby. By nie doprowadzić do takiej sytuacji, warto przygotować się do tej roli. Jak do egzaminu, który będzie trwał całe życie.

Podczas warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie „DZIECKO” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, dorastająca młodzież mogła podzielić się swoimi refleksjami na temat świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, szukać odpowiedzi na nurtujące pytania, porozmawiać o swoich obawach.

- „Pamiętajcie, że miłość do dziecka nie zawsze wybucha z całą swoją siłą w momencie narodzin dziecka. Zwłaszcza wtedy, gdy ciąża jest przedwczesna, nieoczekiwana. Prawdziwa, głęboka miłość to proces, który się rozwija i by dojrzeć, potrzebuje czasu” – mówiła jedna z prowadzących warsztaty.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „W rodzinie siła”, który został doceniony w konkursie „Wspieranie inicjatyw na rzecz wielkopolskich rodzin”, przeprowadzonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w 2021 roku. Projekt był też realizowany ze środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”. Wsparcia partnerskiego w realizacji projektu udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego.