Przygotowuje się siedemnasty humanitarny

Utworzono dnia 26.02.2023

Minął rok od rozpoczęcia zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę. Mieszkańcy  powiatu gostyńskiego cały czas wspierają broniących się bohatersko Ukraińców. Gościmy kilka tysięcy uchodźców wojennych. I przesyłamy wsparcie do tych, którzy żyją pod bombami i rakietami rosyjskimi. Wiele grup, środowisk, instytucji i organizacji z terenu siedmiu gmin powiatu angażuje się w tę pomoc.

Ok. 8 marca wyruszy kolejny siedemnasty (w ramach pomocy koordynowanej przez PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”) transport humanitarny z Gostynia do Ukrainy. Wolontariusze współpracującej z PCPR i „DZIECKIEM” Fundacji Charytatywnej „KATIUSZA” przygotowują kolejny samochód terenowy. I trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy.

Transport trafi on bezpośrednio w rejon Zaporoża w Okręgu Zaporoskim, czyli na zaplecze frontu w południowo-wschodniej Ukrainie, gdzie toczą się toczy się obecnie zacięte walki z najeźdźcą rosyjskim.

Potrzebne są:

- generatory prądu,

- latarki, baterie, powerbanki,

- koce, kołdry, śpiwory

- ciepła odzież, kurtki, czapki, szale, rękawice (nawet robocze), skarpety, buty,

- żywność: konserwy, makarony, kasza, olej, czekolada,

- leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,

- opatrunki, plastry, środki dezynfekujące.

Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, pierwsze piętro, codziennie do 8 marca do godz. 15.00, a w środy do godz. 18.00. Dary można składać też w innym terminie po wcześniejszym umówieniu się  telefonicznie - tel. 65 572 7528; 601 071 487;

Transport organizuje Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Fundacja Charytatywna „KATIUSZA” z Kijowa. Wsparcia udziela Zespół  Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty.

Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000