Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Rodzice mają swoją grupę wsparcia

Utworzono dnia 11.05.2023
GRUPY WSPARCIA DLA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH PRZY PCPR w GOSTYNIU
????????????
Grupa wsparcia to jedna z wielu form i działań pomocowych na rzecz rodzin zastępczych (oprócz indywidualnego doradztwa specjalistycznego, psychoterapii, szkoleń, spotkań zespołów interdyscyplinarnych oceniających sytuację oraz wdrażających plany pomocy dziecku i rodzinie, czy osób do pomocy lub wolontariatu).
Udział w grupach wsparcia jest szansą, by pomóc rodzinom zastępczym rozwiązywać problemy, z którymi na co dzień się stykają. Daje też możliwość kontaktu z osobami, które mają podobne doświadczenia i problemy, choć czasami różne pomysły na rozwiązania.
????‍????‍????‍????????‍????‍????‍????????‍????‍????‍????
Rozmowy w ramach grupy wsparcia dotyczą zagadnień ważnych dla uczestników spotkań. Opiekunowie wymieniają się spostrzeżeniami i kontaktami, udzielają sobie wzajemnych wskazówek, otrzymują również porady psychologiczno-pedagogiczne dotyczące różnych zagadnień oraz bieżące informacje z zakresu pieczy zastępczej.
????‍????‍????‍????????‍????‍????‍????????‍????‍????‍????
Grupa wsparcia zapewnia rodzinom zastępczym dodatkowe informacje i pomoc w radzeniu sobie z różnymi emocjami, myślami i trudnościami, z jakimi opiekunowie spotykają się w ramach pełnionej funkcji rodziny zastępczej.
Grupa wsparcia ma charakter cyklicznych spotkań odbywających się co miesiąc Każde spotkanie odbywa się w obecności i przy wsparciu specjalisty lub specjalistów. Warto, aby w spotkaniach brali udział zarówno mąż jak i żona.
????????????

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.