Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Ruszyła szesnasta powiatowa akcja pomocowa MIKOŁAJE

Utworzono dnia 12.11.2023

Akcja polega na przygotowaniu paczki dla dziecka wskazanego przez organizatorów składającej się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Paczka może też być przygotowana dla osoby starszej, samotnej, schorowanej czy osoby z niepełnosprawnością. Paczki dla takich osób mogą składać się ze długoterminowych środków żywności, kawy, sprzętu AGD, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, np. proszków do prania itp. oraz kocy.

WAŻNE: MOŻNA TEŻ PODAROWAĆ LUZEM RÓŻNE DARY, KTÓRE ZŁOŻĄ SIĘ NA PACZKI DLA RODZIN CZY OSÓB W POTRZEBIE.

Przyłącz się!

Od 2008 roku, czyli szesnasty rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzą akcję przygotowywania paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego oraz dla samotnych ubogich seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Akcja nosi nazwę „MIKOŁAJE 2023 - akcja pomocowa na rzecz dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej oraz dla samotnych chorych osób starszych i osób z niepełnosprawnością”.   

Wolontariusz - grupowy lub indywidualny przygotowujący paczkę - sam ustala jej wartość. Paczki odbiera PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8 (II poziom) DO 12 GRUDNIA.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci lub osoby starsze czy osoby z niepełnosprawnością i przygotowują dla nich paczki. Listy dzieci i osób potrzebujących dostępne są w PCPR w Gostyniu tel. 65 572 75 28 (koordynatorka wspólnego działania p. Hanna  Czwojda). Można też zgłaszać potrzebujących w PCPR w Gostyniu (mail: kontakt@pcprgostyn.pl).

Paczki te następnie trafiają dyskretnie do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają te paczki dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się być dobrymi rodzicami, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę.

Paczki dla seniorów czy osób z niepełnosprawnością zostaną przekazane im bezpośrednio. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenia „DZIECKO” zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia. Darczyńcy też mogą uczestniczyć w przekazaniu paczek.

Można też zebrać i przekazać dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” złożą następnie paczki dla potrzebujących.

Zapraszamy darczyńców: szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy sektora gospodarczego i ich pracowników oraz indywidualnych mieszkańców powiatu. Dzięki nim zostaną przygotowane duże paczki dla dzieciaków, osób starszych czy niepełnosprawnych, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką lub na wsparcie w trudnym okresie zimowym.

Można też zebrać środki finansowe i przekazać je na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, przez konto Stowarzyszenia „DZIECKO”, tak jak zdarzało się w latach ubiegłych.

Do tej pory dzięki wspólnej akcji mieszkańcy powiatu przygotowali już ponad pięć tysięcy siedemset czterdzieści dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką i dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka lub dla samotnego seniora czy osoby z niepełnosprawnością, do kontaktu z PCPR w Gostyniu (tel. 65 572 75 28 – p. Hanna Czwojda lub Mirosław Sobkowiak, mail: kontakt@pcprgostyn.pl) lub Stowarzyszeniem „DZIECKO” (tel. 725 167 236, mail: stowarzyszeniedziecko@wp.pl).

Zgłoszenia przyjmują organizatorzy najpóźniej do 20 listopada.

Zdjęcia przypominają akcję Mikołaje w 2022 roku.

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.