Solidarnie pomagamy

Utworzono dnia 26.02.2022

Stowarzyszenie „DZIECKO” uruchomiło zbiórkę na konto „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”. Jej celem jest przede wszystkim wsparcie kobiet i dzieci, które opuściły Ukrainę i znalazły lub znajdą schronienie na terenie powiatu gostyńskiego czy powiatów okolicznych. Matki, ratując życie dzieci i swoje przed bestialskim i zbrodniczym atakiem Putina i Rosji, muszą szukać schronienia poza granicami swojej ojczyzny.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc i wsparcie uchodźców z Ukrainy. M.in. będzie to wsparcie dla matek z dziećmi, które znajdą schronienie w Bonifraterskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Piaskach – Marysinie oraz dla uchodźców, którzy znajdą pomoc w naszym regionie.

25 lutego zapadła wspólna decyzja Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego, Kierownika BOIK Anny Sowuli i dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka o natychmiastowym uruchomieniu 12 miejsc dla uchodźców z Ukrainy napadniętej prze Rosję.

Wpłat można dokonywać na uruchomione w tym celu konto Stowarzyszenia „DZIECKO”:

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000

Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ - Darowizna

Prosimy o przyłączenie się do akcji pomocowej  wszystkich ludzi dobrego serca, instytucji i organizacji. Liczy się każda złotówka!

I są już pierwsze wpłaty!