Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

W Borku o zagrożeniach wokół nas

Utworzono dnia 12.07.2023

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego odbyło się w Borku Wlkp. szkolenie „Współczesne zagrożenia dla rodzin, w tym dla dzieci i młodzieży. Profilaktyczne działania w obszarze zagrożeń świata wirtualnego”.

W szkoleniu wzięli udział rodzice i nauczyciele - przedstawiciele społeczności szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. Szkolenie dotyczyło bardzo aktualnego tematu zagrożeń świata wirtualnego oraz metod przeciwdziałania cyberprzemocy i zapobiegania uzależnieniom od smartfona, mediów społecznościowych i Internetu.

               Prowadzący szkolenie (specjalista pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej, terapeuta, certyfikowany mediator) zwrócił uwagę na rozpoznawanie pozabezpiecznego korzystania ze smartfona, na zagrożenia związane z cyberprzemocą, na niebezpieczeństwa związane z modami i wyzwaniami (challenge) czy rozlewający się patostreaming. Uczestnicy podziękowali prelegentowi za bardzo rzetelne i ciekawe zaprezentowanie ważnego tematu!

Szkolenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Borku Wlkp. oraz Urząd Miejski w Borku Wlkp., we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszeniem "DZIECKO".

 

.

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.