W ŚRODKU ZIMY Z NOWYM REKORDEM LETNIA ZADYMA i SPRZĘT MEDYCZNY DLA GOSTYŃSKIEGO SZPITALA ZA PÓŁTORA MILIONA ZŁ

Utworzono dnia 09.04.2023

31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! GRAMY DLA WSZYSTKICH — MAŁYCH I DUŻYCH!

Ogólnopolski wynik 31. Finału WOŚP to 243 259 387,25 PLN!

Wynik ogłosił twórca i dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurek Owsiak.

Finał WOŚP to największa w Polsce jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Około 120 tysięcy wolontariuszy w 1 633 Sztabach zbierało pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek.  Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych, za które kupiła dotąd ponad 70 400 urządzeń. Z tego, tylko w ubiegłym - 2022 roku - gostyński szpital otrzymał sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wartości półtora miliona złotych!

WOŚP to przede wszystkim wolontariusze to najpiękniejsi wolontariusze na świecie! To bohaterowie - bez względu na wiek, płeć, pochodzenie. W dniu Finału łączy ich jedna idea i cel - zebrać jak najwięcej pieniędzy do puszek, by ratować i chronić życie. Jurek Owsiak podkreśla: - „Bez naszych wolontariuszy nie zadziałalibyśmy nic. Dziękujemy bardzo, że jesteście z nami!”

W 31. Finale WOŚP mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali 605 123,85 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń do walki z sepsą. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć! To wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!”

Wyniki działań czterech sztabów w powiecie gostyńskim:

- w Piaskach – 58 099,14 zł,

- w Krobi - 75 067,00 zł,

- w Poniecu – 61 382,00 zł,

- w Gostyniu  – 357 437,26 zł.

Inne wpłaty dla WOŚP (m.in. puszki stacjonarne w sklepach sieciowych (Żabka, Biedronka, Lidl, Neonet), wpłaty indywidualne na konto WOŚP, e-skarbonki niezarejestrowane w sztabie  - wyniosły 53 138,45 zł.