Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Wsparcie dla rodziców - pomocą dla dzieci

Utworzono dnia 15.06.2021

W oparciu o doświadczenia, które wskazują, że by pomóc skutecznie dzieciom, trzeba przede wszystkim pomagać rodzicom, Stowarzyszenie „DZIECKO” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowało kilka  działań wspierających systemy rodzinne. W ramach projektu przygotowuje m.in. cykl szkoleń specjalistycznych podnoszących kompetencje wychowawcze i opiekuńcze rodziców, zwłaszcza zastępczych, oraz cykl artykułów poradniczych.

Jednocześnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych.  Rodziny zastępcze to wyjątkowi ludzie,  którzy tworzą warunki do tego, by dzieci i młodzi ludzie, którzy znajdują w rodzinach zastępczych miejsce, mogli spokojnie przygotowywać się do samodzielności i mogli też bezpiecznie przeżyć  swoje dzieciństwo i młodość. Rodzice zastępczy swoim codziennym zaangażowaniem i byciem dla dzieci sprawiają, że najmłodsi i nastolatkowie dostają to, czego z rożnych powodów nie mogli im zapewnić ich rodzice. Dyrektor PCPR w Gostyniu podkreśla: - „Bycie rodzicem zastępczym wymaga  wiele wysiłku i wyrzeczeń. Jednocześnie codziennie widzimy, ile rodzice zastępczy  wkładają w tę pracę cierpliwości, serca i miłości. Za to szczególnie serdecznie dziękujemy”.

            Chętnym do roli rodzica zastępczego szczegółowych informacji na temat rodzinnej opieki zastępczej, warunków, jakie zobowiązani są spełniać kandydaci -  udzielają pracownicy PCPR w Gostyniu - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej: P. Lucyna Nowak i P. Julita Krzyżyńska w siedzibie PCPR (ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń) lub pod numerem telefonu 65-572-75-28 i 603-533-381 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 7.00 do 15.00, w środy od 8.00 do 18.00.

Działania wspierające rozwój i funkcjonowanie rodzicielstwa zastępczego oraz wzmacniające i poszerzające wiedzę i kompetencje rodzin zastępczych, funkcjonujących na terenie powiatu gostyńskiego, realizowane są w ramach projektu „Pomagając rodzinie – pomagamy dzieciom”.

Projekt ten został nagrodzony w otwartym konkursie Powiatu Gostyńskiego „Wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej w szczególności poprzez prowadzenie i promocję rodzicielstwa zastępczego w celu pozyskiwania nowych rodzin zastępczych”. Dzięki temu projekt uzyskał grant z Powiatu Gostyńskiego. Projekt jest też realizowany ze środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz przy wsparciu PCPR w Gostyniu.

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.