Za nami projekt Po pierwsze rodzina

Utworzono dnia 31.12.2023

Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu po raz kolejny zrealizowały działania wspierające dla rodzin. Wspólnie realizowany projekt „Po pierwsze rodzina”, dofinansowany był ze środków Wojewody Wielkopolskiego, a skierowany przede wszystkim do rodzin przeżywających trudności, wynikające m.in. z powodu występowania w rodzinie problemu niepełnosprawności czy z bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych.

Dla osób potrzebujących rozmowy, wysłuchania, wsparcia, wzmocnienia kompetencji opiekuńczo-wychowawczych uruchomiono punkt wsparcia rodziny.

Dla rodziców zmagających się z trudnościami wychowawczymi oraz osób opiekujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny, potrzebujących chwili wytchnienia i zatroszczenia się o własne potrzeby, zorganizowano  grupy wsparcia, zajęcia z jogi, warsztaty artystyczne, wyjazd szkoleniowo-integracyjny. Działania te były odpowiedzią na potrzebę spotkań, które dają poczucie wsparcia i zrozumienia oraz możliwość wymiany doświadczeń, pomogły radzić sobie ze stresem i wypaleniem.

W ramach projektu ze środków Wojewody Wielkopolskiego dofinansowano także festiwal "Bez Barier"

Wszystkie działania zrealizowano  w ramach projektu Stowarzyszenia „DZIECKO”  „Po pierwsze rodzina” współfinansowanego ze środków Wojewody Wielkopolskiego ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej. Projekt realizowany był przy udziale środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Wojewody Wielkopolskiego.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.