Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

Zagraj z nami w Największej Orkiestrze Świata

Utworzono dnia 31.12.2020

Powiatowy Sztab XXIX Gostyńskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po okresie uśpienia związanym z natłokiem innych obowiązków i przesunięciem terminu Finału WOŚP, wraca do aktywności finałowych. Wszyscy, którzy zgłosili się do wspierania WOŚP, są obecnie rejestrowani.

I mogą odebrać w Sztabie (PCPR w Gostyniu, ul. Wrocławska 8/202) flagę WOŚP (na zdjęciu). 


Można ją zawiesić na balkonie, na ścianie czy w innym widocznym miejscu – by zachęcać do wspólnej akcji pomocy pod batutą Jurka Owsiaka!

 

SĄ JESZCZE MIEJSCA!

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM WOŚP !

LUB ZORGANIZUJ AKCJĘ WOŚP W SWOJEJ FIRMIE!

 

1. Powiatowy Sztab XXIX Gostyńskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych
w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, Stowarzyszenie „DZIECKO”) zaprasza do wsparcia działań orkiestrowych.

 

2. Finał będzie miał miejsce 31 stycznia 2021 r. Gramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Bo to „Finał z głową!” Do tej pory Fundacja w sposób mistrzowski zajęła się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci i wsparciem dzieci i kobiet ciężarnych osobistymi pompami insulinowymi. To sześć wiodących programów medycznych, których efekty plasują Polskę w światowej czołówce. A szpital w Gostyniu już wielokrotnie otrzymywał sprzęt z Fundacji WOŚP!

 

3. Siedzibą sztabu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (Wrocławska 8, tel./faks 65-572-75-28). Szefem Sztabu jest Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu) (mail: pcpr@gostyn.pl, tel. 601-071-487), jego zastępcą Maciej Marcinkowski (ZSZ w Gostyniu), działania finałowe wspiera Tomasz Barton (GOK „HUTNIK”).

 

4. Nabór wolontariuszy odbywa się wg następujących kroków:

1) wypełnienie wzoru ankiety elektronicznej przez wolontariusza i przesłanie jej najpóźniej do 18 stycznia 2021 r. na mail: pcpr@gostyn.pl wraz ze zdjęciem legitymacyjnym lub zdjęciem na dowód tożsamości w formacie elektronicznym jpg - zdjęcie odsłoniętej twarzy wolontariusza nie może być mniejsze niż 800 na 600 pixeli.

 

Możliwe jest też dostarczenie wypełnionego wzoru ankiety do PCPR lub ZSZ w Gostyniu wraz ze zdjęciem w formacie elektronicznym jpg (800 x 600 pixeli) w ww. terminie.

2) Po wprowadzeniu wolontariusza na serwer WOŚP, wolontariusz otrzyma na podany swój (lub rodzica/opiekuna) nr telefonu sms z kodem weryfikacyjnym. Kod ten należy przesłać natychmiast na nr telefonu Szefa Sztabu (601-071-487), co pozwoli na wydrukowanie wygenerowanego zgłoszenia.

3) Po wydrukowaniu zgłoszenia przez Sztab wolontariusz zostanie zaproszony do sztabu, by odebrać do podpisu przez siebie (wolontariusz pełnoletni) lub rodzica (wolontariusz niepełnoletni) wygenerowaną z systemu ankietę i deklarację wolontariusza oraz przybić pieczęć z miejsca pracy lub nauki. Może też otrzymać ten kwestionariusz na swój mail do wydrukowania, podpisania i oddania do Sztabu – PCPR w Gostyniu.

Ostateczny termin podpisania ankiety i dostarczenia jej do siedziby Sztabu w Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu to 19 stycznia 2021 r.!

 

Na stronach sztabu można pobierać wzór ankiety dla kandydatów na wolontariuszy oraz karty zgłoszenia imprez zamkniętych:

https://www.facebook.com/sztabwosp.gostyn.3

lub

www.gostyn-pcpr.info/wosp/                           www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/

 

Wzór ankiety oraz karta zgłoszenia imprezy mogą być również przesłane drogą elektroniczną do wolontariusza po uprzednim zgłoszeniu takiej prośby pod adres: pcpr@gostyn.pl.

 

Spośród zgłoszonych kandydatów sztab wybierze kwestarzy, kierując się m.in. dotychczasowym doświadczeniem kandydatów i ich wiekiem. Sztab zastrzega sobie prawo nieuzasadniania ewentualnego nieprzyjęcia zgłoszenia kandydata na wolontariusza.

UWAGA: liczba wolontariuszy jest ograniczona!

               Sztab umożliwia też sprzedaż darów Gostynian w trakcie imprezy finałowej. Informacje o nich przyjmowane są w PCPR w Gostyniu, ZSZ w Gostyniu i w Stowarzyszeniu „DZIECKO”.

 

5. Jeżeli chcesz zorganizować akcję u siebie w firmie lub w szkole, zgłoś się do szefa sztabu Mirosława Sobkowiaka (pcpr@gostyn.pl; tel. 65 572 75 28) do 18 stycznia 2021 r. Uwaga: Osoba organizująca imprezę proszona jest też o równoczesne złożenie wniosku wolontariusza wraz ze zdjęciem.

Szef sztabu XXIX Gostyńskiego Finału WOŚP

               /-/ Mirosław Sobkowiak 

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.