Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie “DZIECKO” - Gostyń

ZBLIŻA SIĘ OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL „BEZ BARIER”

Utworzono dnia 22.08.2023

Ruszyły przygotowania do XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier
– Święta Góra 2023”
, realizowanego pod patronatem Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego. Zapraszają na tę ważną dla środowiska osób organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze.

W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez Barier live” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez Barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych. 

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00  w piątek 8 września 2023 r. w ogrodach klasztornych Kongregacji Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia.

W czasie festiwalu, oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego, uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez artystów z niepełnosprawnością. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt Porad i stoisko z darmowymi publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert laureatów. Będą też atrakcje – niespodzianki dla uczestników i widzów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2023”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia „DZIECKO”. Dotacji udzielił też Wojewoda Wielkopolski.

Warunki uczestnictwa  w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”:

Wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 6 września 2023 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: martaadamek@pcprgostyn.pl). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacz CD (laptop) oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:

Kategoria I: na żywo  - zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału: imię, nazwisko, wiek, adres, technika – ołówek, kredka, farby itp. do 6 września 2023 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: martaadamek@pcprgostyn.pl. Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.

Kategoria II: Konkurs prac gotowych – podpisanych i dostarczonych do PCPR w nieprzekraczalnym terminie do 4 września 2023 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika plastyczna). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

               Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier – Święta Góra 2023” prosimy kierować pod nr telefonu: 65-572-75-28 (wewn. 206, 205) lub 603 533 364 PCPR w Gostyniu – Dział Pomocy Osobom niepełnosprawnym, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń, pierwsze piętro – pokoje nr 205 i 206. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.pcprgostyn.pl w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: martaadamek@pcprgostyn.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie Festiwalu.

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.